Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata ! . . . ( Gene Hill )

Rady pro krmení granulemi

20. listopadu 2006 v 8:13 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Výživa
Rady pro krmení
Tipy pro úspěšnou změnu krmiva
Změnu krmiva u psa je nutné dobře naplánovat. Protože psi jsou návykoví tvorové, není neobvyklé, že budou preferovat jejich stávající krmivo před novým.
Tyto tipy by měli pomoci úspěšně změnit krmivo:
Zavádějte nové krmivo postupně
Toto je nejúspěšnější cesta k snadné změně krmiva. Začněte tak že namícháte 25% nového krmiva se 75% starého. Pomalu měňte poměr v následujících třech dnech tak že zvyšujete dávku nového a naopak snižujete dávku starého krmiva. Na konci tohoto procesu by měl pes dostat 100% nového krmiva. Můžete se stát že nastanou nějaké komplikace (pes bude vybírat je staré krmivo, nebo nabude jíst vůbec), ale nebojte se, zdravý pes vydrží bez zdravotních problémů bez jídla klidně až 3 dny.
Hlídejte si "řeč těla"
Přinesete domů nové krmivo, dáte ho do misky a zavelíte k jídlu, může vést k tomu, že pes bude držet "hladovku". Změna krmiva není vhodná chvíle na to ukazovat kdo je pán. Je lepší předložit nové krmivo s použitím příjemného tónu hlasu. Jemně psa povzbuzujte k tomu aby vyzkoušel nové krmivo.
Nic nevyžadujte!
Je důležité na nic nespěchat! Během prvních 1-2 dnů psovi nedávejte žádné odměny ani zbytky od stolu! Pes nás cvičí tak moc jak mi cvičíme jeho.
Velká výzva
Výměna druhu krmiva může být náročnější než výměna z vlhkého na suché krmivo. Když pes stále odmítá suché krmivo, navlhčete krmivo teplou vodou. Můžete také navlhčené krmivo dát na pár vteřin do mikrovlnky. Když krmivo vlhčíte, je nezbytné po 20 minutách odebrat nesnědené krmivo. Tím zabráníte zkažení. Stejné pravidlo použijte na konzervy. Ve chvíli kdy si pes začne na vlhčené krmivo zvykat, můžete mu začít dávat suché krmivo. Při tomto přechodu používejte stejný postup který je popsán výš.
Mlsný jedlík?
Je váš pes opravdu vybíravý, nebo by to mohlo být něco jiného? Je mnoho faktorů k uvážení, když zjistíte že pes nechce jíst jako obvykle. Zaměřte se na to zjistit co váš pes sní během dne. Dáváte mu přes den zbytky od stolu nebo pamlsky?
Když krmíte psa vyváženým krmivem plným živin, není potřeba již nic přidávat. Opravdu, pamlsky mohou drasticky změnit normální příjem krmiva.
Krmení pro životní styl a období života
Krmiva pro psy Eukanuba jsou speciálně formulované k pokrytí potřeb psů v různých fázích života. Domluvte se se svým veterinářem, které krmivo je nejlepší právě pro vašeho psa.
Návod na krmení
Doporučené krmné dávky jsou na každém obale. Návod je všeobecný návrh dávky kterou byste měli psa krmit. Každý pes je jiný a nepotřebuje stejné množství krmiva. Množství aktivity a individuální metabolizmus jsou určující faktory. Doporučujeme začít krmit dávkou uvedenou na obale a poté ubírat nebo přidávat na dávce podle toho jaké má pes návyky a hmotnost.
Kontrolované dávky a volný přístup ke krmivu
Kontrolované dávky: rozdělíme denní množství a krmíme v určitých intervalech. Je důležité aby byl nedojedený zbytek dávky odstraněn 15-20 minut po jídel. Kontrolované dávky jsou doporučovány pro velká a obří plemena a také pro psy s nadváhou. Je to také dobrá metoda pro psy se zvláštními potřebami.
Volný přístup ke krmivu: denní dávka je dána do misky a pes může kdykoliv přijít a vzít si kolik chce. Tato metoda je doporučována pouze u suchého krmiva. Pamatujte, váš pes jí k pokrytí svých energetických potřeb.
Co každý pes potřebuje
Vodu: bez ohledu na to jakým krmivem krmíte, pes musí mít vždy dostatek čerstvé, čisté vody. Doporučujeme umístit misku s vodou 1- 1,5 metru od misky s krmivem.
Rutina: psi potřebují jednotvárnost. Krmení ve stejnou dobu a na stejném místě každý den vybuduje pohodlný model krmení.
Zdroj : Eukanuba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik jste ochotni zaplatit za 15 kg krmení ?

Více jak 1500,- Kč 7.4% (54)
Do 1500,- Kč 42.1% (308)
Do 1000,- Kč 23.5% (172)
Do 700,- Kč 9.3% (68)
Do 500,- Kč 7.4% (54)
Do 300,- Kč 3.1% (23)
Méně než 300,- Kč 7.1% (52)

Komentáře

1 Goris Goris | 21. července 2016 v 9:15 | Reagovat

Péče o kočičí srst nepodceňujte:

http://www.profichovatel.cz/profichoval/eshop/30-1-PECE-O-SRST-KOCKY

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.