Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata ! . . . ( Gene Hill )

Přeprava psa autem

21. listopadu 2006 v 14:14 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Výchova a výcvik
Přeprava psů autem

Nejlepší prevencí cestovní nemoci je zvykat psa na cestování již od mládí. Pravidelné cesty autem, zakončené příjemné třeba dlouhou procházkou, obvykle způsobí, že se pes bude nu cestu těšit.

Velké psi je nejlépe vozit v autě combi za mříží nebo sítí. Malé psy můžete mít v plastových přepravních bednách, jednorázově nebo na občasné použití na krátkou vzdálenost lze vzít i schránku z pevného kartónu. Štěně můžeme vézt i v obyčejné, dobře vystlané krabici, připadně s ohřívačí lahví.
Když pes trpí cestovní nemocí, požádejte veterinárního lékaře o tablety proti nevolnosti. Neužívejte sedativa, protože mohou neblaze působit na termoregulaci psu. Velmi nervózní a rozrušené psy však můžete zklidnit speciálními léky, které vám předepíše veterinární lékař.
Nenechávejte psa dlouho samotného v autě, především ne v horkém počasí. Šoky z horka se dostavují nečekaně rychle a mají obvykle osudné následky. Speciální zábrany umístěné zevnitř na oknech dovolují za horka větrat, ale nespoléhejte na ně.
Než nastoupíte cestu, dejte psu možnost, aby se vymočil a vykálel. Asi dvě hodiny před cestou by se měl pes napít a něco málo pojíst. Každé dvě až tři hodiny zastavte, dejte psu napít a vyvenčete ho. Na velmi dlouhých cestách po čtyřech až pěti hodinách jízdy psa trochu nakrmte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pečujete o svého miláčka ?

ANO 91.1% (1235)
NE 8.9% (120)

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 17. června 2015 v 15:29 | Reagovat

Nevím, jak je to se psem, ale vím, jak poslat třeba balík do zahraničí. Možná se to bude někomu z vás hodit - mezinárodní kurýrní služba http://www.intimekuryr.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.