Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata ! . . . ( Gene Hill )

Je hotel pro psy vhodný ?

21. listopadu 2006 v 15:09 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Výchova a výcvik
Je hotel pro psy vhodný ?
Blíží se doba dovolených a mnozí majitelé psů hledají pro svého psího kamaráda vhodné zařízení, kde by psa mohli umístit. Zde je tedy několik rad a doporučení, budete-li hledat vhodné psí zařízení.
V každém případě se zajeďte do místa, kde by měl být pes ubytován podívat osobně. Podrobně prozkoumejte chovatelské zařízení, kde bude Váš pes bydlet. Je bouda čistá ? Je v kotci dostatek místa ? Jsou misky čisté ? Mají psi čistou vodu ? Kde se skladuje krmivo ? Sledujte i psychický stav psů, chování jednotlivých pejsků ; pes umístěný v psím hotelu by měl kladně reagovat na svého dočasného pána. Většina psů jsou totiž vzdor psím historkám o věrnosti pěkní "nevěrníci" a člověka, který jim věnuje pohlazení a jídlo vítají při pobytu v psím zařízení jako pravého pána.
Majitel psího hotelu by měl mít sjednané pojištění. Co když Váš pes uteče a někoho pokouše, něco zničí nebo zaviní dopravní nehodu ? Budete to platit Vy ! Jaký je denní režim v psím zařízení ? Kde mají psi výběh a jak často chodí na procházky ? Alarmující je zjištění, když sousedé v okolí psího hotelu netuší, že v jejich blízkosti psí hotel je. Tam, kde se chodí na procházky to sousedé vědí vždy. Pozor na "rodinné ubytování" v rodinném domku. Bohužel, mnoho psů je umístěno po dobu pobytu v mrňavých boxech v garáži nebo ve sklepě.

ZÁSADY PŘI VÝBĚRU HOTELU PRO PSY

  1. Každý pes má vlastní kotec s boudou nebo pelechem.
  2. Krmení se musí přizpůsobit zvyklostem psa.
  3. Venčení se provádí jednotlivě, min. 2x denně.
  4. Provozovatel má kynologické zkušenosti (chov psů, výcvik psů…)
  5. Prostředí hotelu musí být čisté (žádné zbytky potravy, výkaly…), neplatí pro roztroušené hračky, vyhrabané díry, okousané stromky apod..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se Vám plemeno GOLDEN RETRIEVERA ?

ANO A MOC 69.3% (2034)
ANO 6.5% (192)
SNAD ANO, ALE... 4.2% (123)
NEVÍM 3.9% (114)
NE 4.4% (128)
NE, MÁM JINÉ PLEMENO PSA 6.8% (200)
NE, NEMÁM RÁD PSY 4.9% (145)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.