Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata ! . . . ( Gene Hill )

Listopad 2006

Pes ve znamení Vodnáře ( 20. leden - 18. únor )

21. listopadu 2006 v 14:05 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Vodnáře ( 20. leden - 18. únor )

Pokud jste se někdy zajímali o to, které zvířátko by asi bylo jako "živý drát", pořiďte se Vodnáře. Vodnáři jsou při veškeré činnosti velmi živí a někdy dokonce i roztržití. Vodnář bude všechno, jen ne snadno zvládnutelný a klidný. Jste-li takoví i vy, bude to pro vás velká výzva, abyste tento "drát" zkrotili. Energie Vodnáře udělá z mazlíčka třeštidlo. Pro Vodnáře bývá těžké, aby se pohyboval jen jedním směrem. Vypadají jako by se pohybovali všemi směry najednou. Přesto i společník Vodnář, tak jako téměř každý, vám dokáže dát tolik citu, kolik zvládnete asi v deseti vteřinách, dokud opět nedojde k onomu zkratu on neodpádí jiným směrem. Pokud těmto zvířátkům nedovolíte dělat to co chtějí, ihned vám to řádně vrátí. Nejvíce svobody ze všech znamení zvěrokruhu, včetně Střelce, potřebují právě Vodnáři. Když se toulají, mohou se dostat příliš daleko, proto si jako majitelé dávejte pozor. Zvíře Vodnář se ke každému chová velice přátelsky, ale nepřilne výrazně k nikomu určitému. Každého miluje chvilku, včetně vás. Miluje hodně vzrušení. Vodnář vládne oběhu, holením a kotníkům. Zajistěte mu dostatek prostoru k pohybu na místě, kde se nemůže poranit, hlavně dávejte pozor na spodní partie tlapek. Pověste mu na krk identifikační známku.

Pes ve znamení Ryb ( 19. únor - 20. březen )

21. listopadu 2006 v 14:04 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Ryb ( 19. únor - 20. březen )

Podívali jste se někdy do psích očí a doslova změkli z dobroty, která vyzařovala z oněch tůní lásky: Takové jsou oči Ryb. Oči, které máme na mysli, když vyslovujeme tu starou větu, že oči jsou okna do duše. Ryby jsou znamením služby, ani ne tak služby z povinnosti jako spíš obětování se pro ni. Je to jen druh služby, která si neklade podmínky a je vykonávána z jediného důvodu - pomoci druhému. Jestliže máte mazlíčka ve znamení Ryb, bude asi velmi jemný, "málomluvný", citlivý a celkem křehký. Tělesný a duševní stav těchto zvířat nepatří k nejodolnějším. Bývají velmi citlivá jak k problémům doma, tak k zdravotním potížím svých chlupatých tělíček. Výrazným charakteristickým rysem Ryb je neuvěřitelná intuice . psychická. Možná budete jejich obrovskou citlivostí vyděšeni a přísahali byste, že jsou z jiného světa. Mazlíček Ryba bude naladěn zcela na vaši vlnu. Zdraví Ryb nemusí být zrovna nejpevnější. Pamatujte si, že jsou tato zvířátka velmi křehká. Chovejte se k mazlíčkům Rybám tak jemně, jak jen můžete. Oni opravdu žijí jen pro vás, tak jim ukažte, jak moc si toho ceníte. Postarejte se o to, aby teplota v domě nebyla extremní, aby krmení bylo lehké a křehké a aby strava byla výživná a nezatěžovala Rybí trávící ústrojí. Ryby vládnou nohám, proto je potřeba udržovat tlapky, drápky upravené a čisté. Pravidelně je prohlížejte a udržujte ve zdraví.

Pes ve znamení Skopce ( 21. březen - 20. duben )

21. listopadu 2006 v 14:02 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Skopce ( 21. březen - 20. duben )

Pokud je váš kamarád narozený ve znamení Skopce, nikdy se nebude zdrženlivě ochomýtat kolem a dávat ostatním najevo, že on či ona je na řadě první. Mazlíček Skopec spíše bude chtít být mnohem častěji v řadě ten jediný! Zvířata Skopci jsou nejraději v domácnosti jedničky a dovedou být pěkně nepříjemní, je-li tam jakákoliv konkurence. Samozřejmě vašemu labradorovi asi nebude vadit hezká, tučná kachna, kolébající se kolem domu, do níž se občas zakousne jako do předkrmu. Ale dělit se s někým, na to zapomeňte. Tihle chlapíci jsou sobečtí - nedělí se o hračky, potravu ani pána.
Je-li vaše zvířátko Skopec, buďte velmi opa-trní, když v okolí vypukne rvačka. Králík Skopec může být stejně agresivní, jako buldok Skopec. Skopci se velmi rádi perou a když už začnou, je skoro nemožné přinutit je, aby přestali. Protože Skopec vládne hlavě, když bude agresivní, bude ji mazlíček Skopec používat více než kteroukoliv jinou část těla. Snažte se vyhnout tomu, abyste měli ve stejné době více než jednoho mazlíčka Skopce - hlavně jde o zvířata stejného druhu. Možná si padnou do oka, budou si užívat hojnou energii toho druhého, ale když nastane úplněk, jakékoliv zvíře se může proměnit ve vlkodlaka a Skopci jsou k tomu náchylnější než většina ostatních znamení. Pamatujte si, že Skopci jsou velmi statní, a tak není neobvyklé, že se čas od času rádi poperou. Právě proto, že to jsou zdatná zvířata, jsou Skopci extrémně energičtí a aktivní. Mají rádi každou činnost. Také mají rádi sex. Mazlíčci Skopci mají tendenci utíkat, takže se starejte o to abyste je drželi doma nebo na dvorku pod dohledem a v bezpečí. Protože Skopec vládne hlavě, občas jim prohlédněte zuby, dásně, oči, čumák, uši a celou hlavu, aby nenastaly neobvyklé potíže. Chraňte mazlíčka před velkým horkem. Skopci potřebují hodně pohybu hlavně na velkém otevřeném prostoru, kde mohou šťastně a svobodně běhat, létat, hopsat a dovádět. Zavírat Skopce doma je jako držet ho ve vězení .

Pes ve znamení Býka ( 21. duben - 20. květen )

21. listopadu 2006 v 14:00 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Býka ( 21. duben - 20. květen )

Když chcete mít klidného mazlíčka, který rad setrvává v domě a je středně náladový, zkuste to s Býkem. Jediné, co je skutečně nepříjemné, je, že pes Býk bývá velmi tvrdohlavé zvíře. Velmi pravděpodobně počká, až přijdete k němu, než aby šlo k vám. Můžete ho volat tak dlouho, jak chcete, opakovat padesátkrát jeho jméno, křičet na něj, prosit, být na něj hodní. Nepřijde, dokud samo nebude chtít. Zvířata ve znamení Býka ráda zůstávají a svém místě a návštěvníci musí přijít k nim. Býk je jaksi pomalý . se vším respektem. Bere život tak, jak jde. Pes Býk nemusí nikam jít - často celé hodiny - a přitom se cítí v pohodě a naprosto spokojeně. Zvíře Býk nemá mnoho energie a raději se jen tak povaluje, než aby proskakovalo kruhy, honilo veverky, závodilo nebo chytalo házející talíř. To neznamená, že nemá žádnou sílu. Má ji a uvolňuje ji velmi pozvolna. Pes Býk má rad pohodlí, s chutí se nechá opečovávat a krmit, drbat, kartáčovat, hladit, stříhat apod. Zajistěte Býkovi dostatek pohodlných věcí, například měkké deky, polštáře a pelíšky a zařiďte, aby vše, co mu poskytujete, bylo pěkné. Býk ovládá krk. Díky tomu je tato partie těla mazlíčka velmi citlivá a náchylná k bolestem v krku, kašli, nataženým svalům atp. Nikdy psa netahejte na procházce na vodítku a uvolněte mu obojek tak, aby to pro něho bylo pohodlné. Pravidelně kontrolujte, zda ho nemá kolem krku moc těsný, což se může stát, když změní hmotnost a nebo vymění srst. Býci jsou náchylní k tloustnutí, dohlížejte na jejich jídelníček a odolejte pokušení dávat mu zbytky jídla nebo sladkosti. Také jim nedávejte žádné kosti, protože se v jejich nejcitlivějším místě - krku - mohou zaseknout.

Pes ve znamení Blíženců ( 21. květen - 21. červen )

21. listopadu 2006 v 13:58 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Blíženců ( 21. květen - 21. červen )

Lidé Blíženci s oblibou mluví, stejné je to i se zvířaty Blíženci, jen používají vlastní jazyk. Pes Blíženec bude štěkat mnohem více než pes Býk, Blíženci milují hluk, jsou rádi v neustálém pohybu, ale musí to být různé druhy činností - a velmi často všechny naráz! Kromě toho, že se hlasitě projevuje, je mazlíček Blíženec i velmi bystrý. Není neobvyklé, že je takové zvířátko neobyčejně vnímavé a velmi rychle dokáže pochopit, co po něm chcete. S oblibou se učí různým triků, a povelům, často od lidí odkouká nějakou činnost a pak se opičí. Pokud má dost věcí, kterými se může po celý den zabývat, bude se zvíře Blíženec zřídka nudit. A protože všechna ta aktivita Blížence dost vyčerpává, je potřeba, aby Blíženci dostatečně odpočívali. Mělo by mít pohodlné místo ke spaní a člověk by ho neměl rušit. Odpočinek působí jako aspirin. Většina zvířat vnímá okolní svět čenichem. Zvířata Blíženci jsou extrémně citliví na pachy. Psi, kteří pracují pro policii při vyhledávání lidí, drog, zbraní, jsou pravděpodobně pod silným vlivem Blíženců, když mají tak ostrý čich. Mazlíčci v tomto znamení budou mít velmi bystré všechny smysly - ostrý sluch, bystrý zrak a dokonalý čich. Mazlíček Blíženec bude pravděpodobně mlsný, jelikož chuť je dalším smyslem, který je u Blíženců velmi vyvinutý. Blíženci vládnou nad nervovým systémem a také pažím a ramenům. Pokud není váš mazlíček opicí, nemusíte se starat o nic jiného než o jeho nervový systém.

Pes ve znamení Raka ( 22. červen - 22. červenec )

21. listopadu 2006 v 13:57 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Raka ( 22. červen - 22. červenec )

Mazlíček Rak vám jako člen zvířecího zvěrokruhu bude projevovat velkou náklonnost, pravidelně vás bude olizovat, bude se k vám choulit, ale bude vyžadovat i stejnou náklonnost od vás. Poskytněte jim tolik lásky a citu, kolik dokážete. Pozornost, kterou psu Rakovi věnujete, není totožná s tou, kterou byste poskytli psu Blíženci. Pes Rak potřebuje hodně klidu, masáže, polibky a ujišťování, že je máte rádi. Zvířata Raci jsou velmi citliví a rychle vycítí jakýkoliv odpor nebo zlobu, které v sobě máte. Neustálé dokazování lásky je přesně to, co tato zvířata potřebují. Mazlíčci Raci jsou velmi emotivní a jsou nejšťastnější, když vědí, že jste doma, blízko u nich. Rak je vodní znamení a jakákoliv možnost si zaplavat, zaběhat po pláži nebo se vykoupat či osprchovat by měla vašeho raka opravdu potěšit. Protože znamení Raka vládne žaludku, měla by se potravě, kterou váš zvířecí miláček dostává, věnovat zvláštní pozornost. Raci mohou být náchylní k bolestem žaludku, vředům, zvracení apod. Zvířátka ve znamení Raka rádi setrvávají doma, takže byste s nimi, stejně jako s Býky, neměli mít žádné problémy, abyste tyto Raky udrželi uvnitř. Pokud tam jste vy a cítí se opečováváni a milováni, je jejich svět dokonalý. Jen se nedivte, když se tato nevinná zvířátka promění za úplňku ve vlkodlaky.

Pes ve znamení Lva ( 23. červenec - 22. srpen )

21. listopadu 2006 v 13:55 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Lva ( 23. červenec - 22. srpen )

Zvířecí společník Lev se v jedné věci velice podobá Rakovi: vyžaduje hodně péče. Ale místo kňourání a jemného žadonění o nějakou tu něhu, lásku a péči to Lev vyžaduje! Mazlíček Lev bude velmi tvrdohlavě a neustále dotírat, aby vám došlo, že poškrábání hřbetu je přesně to, co právě potřebuje. Udělá to jakoby kočičím způsobem. A kterak tu neustálou potřebu vyjadřuje? Očima: ten pohled, ty prosící oči, které říkají: " Prosím, poškrábej mě na hřbetě. Já to tak potřebuji - teď hned." Dávají to najevo i pohybem těla. Pes Lev umí komunikovat stejně svádivě jako kočka, protahovat si záda, koketně pohazovat hlavou a dívat se svádivým pohledem. Pokud mazlíček Lev něco chce, ať už se jedná o podrbání hřbetu, sladkost, nebo chce jít na procházku, dá vám to najevo velmi asertivním, přesto rázným způsobem. Má velmi kočičí chování, které je také elegantní, královské a panovačné. Lvi se rádi ukazují a ten váš pravděpodobně nebude jiný. Pes Lev si vyskakuje jako by říkal: "Já jsem velmi důležitý." Zvíře Lev vás nepotřebuje tolik jako Rak, Lvi si jsou sami sebou velmi jisti. Pamatujte si, že moc dobře vědí, že jejich hlavním údělem je vás chránit. Nikdy nemají strach, ale jsou také velmi domýšliví. Možní bychom mohli říci, že mají velmi zdravé ego, jen je nikdy neraňte! Jestliže zrovna nemají na něco náladu, určitě to bezpečně poznáte. Lvi jsou temperamentní, využívají svůj šarm, jak a kdy se jim zachce a vždy vám dají najevo, kdo je tu šéf. Když si myslí, že je to nutné, budou bojovat do posledního dechu. Co se týče celé té maje-státnosti, není ani mazlíček Lev žádnou výjimkou, vyžaduje sousty odměn, uznání a obdiv. Znamení Lva vládne srdci, páteři a zádům. To způsobuje, že Lvi mívají slabší srdce, infarkty, potíže se zády a páteří. Lvi jsou velmi silní a jen zřídkakdy trpí velkými zdravotními problémy. Jestli máte doma více zvířat a jedno z nich je Lev, snažte se, aby bylo vůdcem smečky.

Pes ve znamení Panny ( 23. srpen - 22. září )

21. listopadu 2006 v 13:53 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Panny ( 23. srpen - 22. září )

Pokud je vašim miláčkem Panna, nemusíte se obávat, že by byl ve vašem domě nepořádek. Tato zvířata jsou extrémně čistotná, jemná a pečlivá, příroda je už taková stvořila. Vše, co dělají vykonávají velmi pečlivým, řádným a tichým způsobem. Stěží si všimnete, že jsou někde kolem vás. Mazlíčci Panny stejně jako lidé Panny, mají neustálou potřebu něco dělat, a když nic nedělají, cítí se bezmocní a nudí se. Dávejte zvířátku Panně různé úkoly tak často, jak můžete, učte ho nějaké triky, které se vždy hodí, například nosit noviny, rozsvěcet světlo, když se setmí. Zvířata Panny jsou velice chytrá, rychle se učí a mají neuvěřitelnou paměť. Mazlíček Panna bude víc než potěšen, když vám bude moci sloužit. Vaše přání pro něj bude rozkazem. Zvířata jsou od přírody velmi čistotná, vždy o sebe pečují, čistí se a žijí rády v relativně čistém prostředí. Postarejte se o to, aby se pelíšek Panny pravidelně čistil, zajistěte, aby tito mazlíčci měli vždy čerstvou stravu a vodu. Panna vládne vnitřnostem a také nervové soustavě. Buďte velmi opatrní na to, čím se váš mazlíček živí. Často mu nabízejte podmáslí nebo jogurty. Živé bakterie v těchto produktech umožňují, aby jeho citlivý zažívací systém pracoval hladce. Stejně jako Blíženci, i Panna vládne nerovové soustavě, takže není neobvyklé, když mazlíček Panna trochu znervózní nebo znejistí. Kromě toho, že potřebuje neustále něco dělat, potřebuje také hodně spánku.

Pes ve znamení Vah ( 23. září - 22. říjen )

21. listopadu 2006 v 13:51 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Vah ( 23. září - 22. říjen )

Pokud máte v domácnosti zvířata, která se neustále perou, mazlíček Váha bude ten, který vše vyřeší a uklidní. Nezáleží na tom, jaké zvíře máte. Je-li ve znamení Vah, udělá pro klid cokoliv. Váhy nejsou bojovníci, ale občas si musí zařídit, aby nebyla harmonie v domácnosti narušována. Je velmi těžké přimět Váhy bojovat, obyčejně se tomu pokusí vyhnout a nebo se snaží boj zastavit. Proto všichni ostatní mazlíčci, které máte budou vždy mírumilovné Váhy uznávat a respektovat. Když jiná zvířata nemáte, bude to na vás, protože Váhy potřebují přátele. Jste-li stále doma, pak bude váš pes ve znamení Vah naprosto spokojen. Potřebuje mít jen někoho kolem sebe, někoho koho mohou milovat a kdo se o ně postará. Od Vah neuslyšíte tolik kňourání jako od raka, Váhy si vystačí sami, pokud vědí, že mají společníka. Nepotřebují, abyste jim byli neustále nablízku, jen chtějí vědět, že k vám patří, že jsou sou-částí rodiny. Protože jde o znamení vzdušné, nejsou příliš při zemi. To neznamená, že by jim vadilo, když je občas podrbete za ušima, ale většinu času stráví s ostatními zvířaty z okolí nebo s hračkou, kterou jim jejich majitel prostě "musel" koupit. Neočekávejte, že Váhy budou kvůli mazlení vyhledávat vaši společnost. A ještě jedna věc týkající se mazlíčků, Váhy jsou velmi přitažliví, protože jsou vedeni planetou lásky a krásy. Váhy vládnou ledvinám a proto je potřeba dávat vašemu zvířátku dostatek čisté pitné vody a je i potřeba ho povzbuzovat jej v pití tak často, jak to je jde.

Pes ve znamení Štíra ( 23. říjen - 21. listopad )

21. listopadu 2006 v 13:50 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Štíra ( 23. říjen - 21. listopad )

Když cítíte, že mazlíčkům Štíra moc nerozumíte, neklesejte na mysli.Bude-li se váš kamarád chovat jako opravdový Štír, bude velmi těžké porozumět mu. Vše velmi silně prožívají, ale vy se o tom nikdy nedozvíte. Pokud jste toho svého Štíra rozzlobili nebo urazili, nechoďte k němu příliš blízko. Nikdy předem nevíte, jestli neplánuje nějaký útok. Přesto všechno projevují mazlíčci Štíří většinou naprostou oddanost a věrnost, což lze zřídkakdy spatřit u zvířat narozených pod jiným znamením, snad kromě Lva. Štír je stále znamení a stálost přenese i na svého pána. Dalším charakteristickým rysem je Štírovo majetnictví, chce všechno a právě teď. Možná zjistíte, že mazlíček Štír není příliš společenský. Štír vládne reprodukčním orgánům.

Pes ve znamení Střelce ( 22. listopad - 21. prosince )

21. listopadu 2006 v 13:48 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Střelce ( 22. listopad - 21. prosince )

Jestliže rádi se svým kamarádem šplháte po skalách, jezdíte na kánoi, běháte a nebo provozujete jiný druh sportu v přírodě, měli byste mít Střelce. Všichni Střelci potřebují svobodu, otevřený prostor, čerstvý vzduch a možnost toulat se po okolí. Ze všech znamení projevuje Střelec nejvyšší tělesnou aktivitu a všichni "členové" musí žít tak, jak jim jejich znamení káže.Čím více necháte Střelce běhat, skákat nebo plavat, tím šťastnější bude. Nesnažte se ho omezovat v pohybu. Vztah s tímto zvířetem by měl být velmi zdravý, vždy na něm vidíte jako má náladu a v jaké je formě. Mazlíček Střelec bude vždy otevřený i v dobré náladě. Protože jsou zvířata Střelci tak přizpůsobivá a aktivní, nenastanou žádné potíže, ať už je vezmete kamkoliv. Jsou velmi zdatná. Střelci mají spoustu energie, která hned tak nevyprchá. Ale přesto buďte opatrní, aby se váš mazlíček nepřetáhl. Zajistěte mu dostatek odpočinku, aby byl vždy v dobré kondici. Střelci jsou díky své aktivitě náchylní k úrazům, proto mějte na paměti, že jsou tak trochu nezodpovědní. Mazlíček Střelec bude celkem samostatný a tak se o něj nemusíte bát. Když nemají co dělat, mají Střelci sklon se nudit a tím i ničit nebo devastovat byt. střelec je velmi hravý a málokdy se unaví. Dobrým společníkem pro Střelce by byl Lev, Skopec a nebo dokonce další Střelec. Znamení Střelce vládne nohám. Tato zvířata jsou velmi silná a zdravá a jejich síla spočívá právě v nohách.

Pes ve znamení Kozoroha ( 22. prosinec - 19. leden )

21. listopadu 2006 v 13:46 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí HOROSKOP

Váš pes ve znamení Kozoroha ( 22. prosinec - 19. leden )

Pes Kozoroh není zrovna nejzábavnější, ale bude se chovat podle vašich pravidel. Kozoroh je velice inteligentní, naučí se přesně to, co budete po nich chtít a udělají to s obrovským potěšením. Kozorohové jsou v podstatě přísní, mají rádi povinnosti a dělají vše "správně". Pokud jste ten typ pána, který nemá rád překvapení a chce vždy vědět, co jeho čtyřnohý miláček právě dělá, pořiďte si psa narozeného ve znamení Kozoroha.. Bude se snažit zvládnout všechny kousky, které ho budete učit a při předvádění v nich nenajdete jedinou chybu. Mazlíček nebývá příliš přítulný a citlivý. Kozoroh je velmi "pevné" znamení a vši-hni členové tohoto znamení jsou v tomto směru silně ovlivněni. Budete mít věrnost a oddanost, s čímž můžete počítat, poslušnost a chování na jedničku je samozřejmostí. Kozoroh vládne kostře, kolenům a zubům. Proto zajistěte svému miláčkovi stravu plnou vitamínů a minerálů a hlav-ně vápníku a hořčíku, aby jim kosti a zuby zůstaly pevné a silné. Nedávejte psovi obyčejné masové kosti, aby se mu nějaký odštěpek nezachytil mezi zuby nebo ještě hůře, v krku. Do stravy Kozoroha nepřidávejte žádné slané výrobky, což je preventivní opatření proti artritidě. Očekávejte, že se váš miláček dožije vysokého věku.

Jak poznáte, že jste peskařem ...

21. listopadu 2006 v 13:38 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Psí pojmy

Jak poznáte, že jste pejskařem ...

 • granule jsou na vašem nákupním seznamu každý týden
 • váš pes spí s vámi
 • nosíte psí sušenky v peněžence nebo kapse
 • venčení a výkaly vašeho psa se staly zdrojem konverzace pro vás a vaše okolí
 • v autě nevidíte přes sklo, protože všude zevnitř jsou otisky čenichu
 • máte 32 různých jmen pro vašeho psa. Nejvíce z nich nedává žádný smysl, ale pes jim rozumí
 • máte rádi lidi, kteří mají rádi vašeho psa a pohrdáte lidmi, kteří ho rádi nemají
 • když vy a pes onemocníte v jeden den chřipkou, psa ještě tentýž den prohlídne veterinář, zatímco vám stačí pár prášků z drogerie
 • váš pes zestárne a je artritický, tak jdete kupovat dřevo a budujete mu malé schodiště, aby nemusel skákat do postele
 • vůbec vám nepřipadne divné vylézt na dvorek a mumlat:"vyčurej se, tak už kakej." Zatímco sousedi podezřele sledují vaše chování
 • když zaspíte, raději nesnídáte, jen abyste vyvenčili psa
 • vy jste jediný idiot jdoucí v silném dešti, protože váš pes potřebuje dlouhou procházku
 • nepokračujete do dalších barů se spolupracovníky, protože pes ještě nejedl a musí ven
 • vaše víkendové aktivity jsou plánované kolem procházek se psem
 • máte zvláštní misku s vodou v ložnici, kdyby pes dostal v noci žízeň, ať nemusí daleko
 • vaše mraznička obsahuje více masa pro psa než něco jiného
 • nikdy nedokončíte kus bifteku nebo kuřete, aniž by to váš pes ochutnal
 • sníh na dvorku odházíte cikcak tak, aby váš pes mohl dosáhnout všech svých oblíbených bodů
 • pobýváte v psí části místního knihkupectví
 • nepřestanete jíst, když jste našli v jídle psí chlupy, dokonce se ještě zděsíte, že se mu v poslední době nějak rozdvojují
 • váš pes je hvězda vašeho internetového místa
 • šperkovnice neobsahuje žádné drahokamy .... jen ty sponky pro psy
 • váš hladový manžel přijde z práce, zvedne kryt z pánve na kamnech a říká, " Je toto moje jídlo nebo psí jídlo?"
 • váš hladový manžel jednou omylem ochutnal psí potravu a žádal o přídavky
 • máte psí chlupy vlepené pod páskou na zabalených dárkách
 • máte psí hračky a dárky ve vašem kufru
 • máte několik fotoalb, všude jsou fotky psů, ale když chcete dětem ukázat pradědečka, nemůžete si vzpomenout, kde skončila ta fotka
 • když jdete kupovat auto, vezmete si s sebou několik pravítek a měříte zavazadlový prostor, jestli se vám tam vejdou přepravní klece
 • nasypali jste si popcorn do psí misky
 • vytáhnete kreditní kartu a jsou na ní přilepené psí chlupy
 • lidé v práci vám přestali nabízet kartáče na obleky, protože jim došlo, že jste zabitý případ
 • doma máte psích pelíšků, žvýkacích hraček, obojků, vodítek, postrojů a přepravek na psy víc než máte psů
 • když si necháte vyvolat film, není jediná fotka s člověkem
 • po setkání s jinými pejskaři si během třiceti sekund zapamatujete jméno psa, ale jméno majitele si nezapamatujete, dokud se s ním nesetkáte aspoň ještě čtyřikrát
 • nerozmýšlíte se dvakrát nad tím, zda máte dát svému psovi líznout zmrzliny ze svého kornoutku
 • hovoříte o svých pejscích jako jiný o svých dětech či vnoučatech
 • pokud jste připojen na internet, věnujete se vyhledávání novinek o psech všeobecně, o svém plemeni, prohlížením seznamů, fotografií, dotazů a odpovědí, chatů o psech, posloucháním zvuků, vyhledáváním chovatelských stanic a všeho co se týká psů
 • když sáhnete do kapsy, vždycky vám vypadnou psí granulky, pamlsky a sáčky na sbírání hromádek
 • na každého pejska, kterého potkáte na ulici se usmějete
 • dlouze diskutujete s přáteli jak nejlépe zastřihnout psí drápky, ale vy sami jste ještě nikdy nebyli na pedikúře ani manikúře
 • knihovnu máte přeplněnou knihami o psech a psích hrdinech
 • za nejkrásnější okamžiky dne pokládáte dobu strávenou se svým psem
 • díváte se na příšerné filmy jen proto, že se v masové scéně objeví asi na tři vteřiny vaše plemeno
 • jediné na co se vás můžou všichni přátelé zeptat při setkání je otázka : Jak se mají psi ? nebo Kolik psů teď máte ?
 • na svých novoročních přáních jsou jedině vaši psi (ostatní členové rodina jen zřídka)

Psi ve filmu

21. listopadu 2006 v 13:32 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Co řekli o psech
Psi ve filmu
Po staletí využívali potulní komedianti psy při provozování zábavných představení. Psi předváděli obratnost skákáním skrz hořící obruče, salty vzad, dělali stojky a chodili po předních nohách. Použít je v reklamě a ve filmu byl velký krok vpřed. Filmoví producenti si uvědomovali, jak silně tato zvířata působí na diváky. Někteří herci s nimi odmítali pracovat, protože nemohli unést fakt, že tato domácí zvířata jsou lepší než oni a báli se, aby je psi nepřipravili o filmovou slávu.
Největší psí filmovou hvězdou v Hollywoodu byl Rin Tin Tin - německý ovčák. Za 1. světové války dělal psího poslíčka, potom ho nalezl jeden voják zraněného v bitvě a vzal si ho k sobě. Rin Tin Tinova kariéra trvala 14 let. Hrál v německých 22 černobílých filmech. Několik let po jeho smrti se objevuje román ,,Lassie se vrací". Konkurzem na tento film prošlo 300 psů. Nakonec vybrali psa místo feny a ten měl vlastní apartmá, denně pracoval maximálně sedm hodin a měl dva stálé dvojníky, kteří ho zastupovali při nebezpečných scénách.

Psi v literatuře

21. listopadu 2006 v 13:30 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Co řekli o psech
Vztah lidí ke psům trvá mnohem déle než k jiným domácím zvířatům. Ale až v nedávné době začala literatura tyto vztahy popisovat a rozvíjet jako hluboké přátelství, které k tomuto zvířeti cítíme. Nejstarší literatura se soustřeďuje na popis úkolů a potřeb psa. V mnoha státech se psaly bajky, ve kterých vystupovali psi jako hlavní postava s lidskými vlastnostmi. Byly psány hlavně pro děti, ale později i pro dospělé, kde se popisovaly vztahy člověka a psa.
První známé dílo o psech bylo napsáno před 2000 lety, kde se popisují různá plemena psů. V této knize autor radí jak jim zkoušet sluch, kde je kupovat, jak je krmit, cvičit a vychovávat.
V Evropě zůstala literatura o psech pouze u honů. V období romantismu se spisovatelé o těchto zvířatech zmiňují jen okrajově.
Např.: V Shakespearových dílech jsou malé zmínky o psech - o voříšcích v díle Mackbeth, o španělech v díle Antonius a Kleopatra a o loveckých psech v díle Sen noci svatojánské.
Hlavními tématy literatury ve 20. století je psí odvaha, věrnost, láska a oddanost. Spisovatelé popisují, jak jsou s nimi psi schopni procestovat každý kout světa. Autoři projevují psům velkou náklonnost.

Původ psa vůbec

21. listopadu 2006 v 13:27 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Historie plemene
Původ psa
Stejně jako člověk má i pes své vzdálené příbuzné. Nejznámější jsou lišky, hyeny, psíci mývalovití a lišky polární. K nejbližším příbuzným patří kojoti, ale i vlci, kteří jsou uznáváni nejbližšími předky. Vlci se objevili před 40 000 lety u lidských obydlí a živili se odpadky. Kam šli lidé, tam šli i vlci, ale je velmi nepravděpodobné, že se domácí pes vyvinul z vlka díky ochočování a šlechtění člověkem. Jde spíše o přirozený výběr.
Ale jiné studie dokázaly, že lidé nejspíš vybírali vlčata z doupat a starali se
o ně. Tím vznikli psi, kteří hlídali lidská obydlí, pomáhali při lovu.

Historie psa vůbec

21. listopadu 2006 v 13:26 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Historie plemene
Historie psa
I když pes patří mezi nejstaršího přítele člověka, donedávna jsme ještě ani přesně nevěděli, jestli přímý předek psa byl šakal, vlk nebo kojot. Až nedávný objev velmi starých psích koster na Dálném východě, kde nežil kojot ani šakal, na sto procent potvrdil, že předchůdcem byl vlk.
Před 40 až 50 milióny lety se ze Severní Ameriky přes Beringovu úžinu do Evropy a Asie rozšířila zvířata podobná lasicovitým a pucholovitým šelmám - Miacis. Byli to předkové všech pozemních šelem, tudíž i čeledi šelem psovitých - Canidae - patří k nim třeba lišky, šakali, kojot nebo vlk. Nejstarší zástupce rodu Canis se objevil asi před deseti milióny lety v Severní Americe. Canis lepophagus už byl velmi podobný druhům, které známe dnes (veliký byl asi jako kojot). Asi před 10 tisíci lety se objevil Canis familiaris (pes domácí). Protože mu chybí divoký předchůdce, musel vzejít z již existujícího druhu, kterému musel být i podobný.
Vybírat se mohlo mezi šakalem, vlkem a kojotem. Jestliže šakal a kojot mají velmi podobnou postavu jako prehistorický pes, vlk má velmi podobné etologické (chování) znaky psa. Možnost vzniku psa křížením šakala, vlka nebo kojota byla hned zpočátku zavrhnuta. Kojoti a šakali se dokonce zkřížit ani nemohli, protože jedni žili v Americe a druzí ve Starém světě. A tak až zmíněné objevení psích koster na Dálném východě potvrdilo, že předchůdcem psa byl vlk.

MVP Praha 18.11.2006 - Golden Retriever - psi

21. listopadu 2006 v 11:10 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Výsledky z výstav
PLUTO THE BEST BARONVN4
(Goldsand's Charlie Drum x Barbie Bohemian Champagne)
CHIPSY CHLUPATÉ ŠTĚSTÍVN1
(Oran z Javořických kopců x Molly Chlupaté štěstí)
DIAMOND AUREA ROSAVN3
(Bruce of Dream Team x Aare Sarah Scandinavia Finland)
CHARLIE CHLUPATÉ ŠTĚSTÍVN
(Oran z Javořických kopců x Molly Chlupaté štěstí)
BERNIE Z BOTIČSKÝCH MEANDRŮN
(Dewmist Sablefella x Cathy od Hradu Veveří)
ALAN Z JIŘÍHO ZAHRADYN
(High Rival Golden Erinor x Auril Godd Augury)
BRONCO BOHEMIAN ANGELVN
(Bruce of Dream Team x Gentle Kiss the Best Baron)
DANTES AUREA ROSAVN
(Bruce of Dream Team x Aare Sarah Scandinavia Finland)
PARIS THE BEST BARONN
(Goldsand's Charlie Drum x Barbie Bohemian Champagne)
AMADEUS POUŠTNÍ VÍTRVN
(Vasco Valentino Bohemia x Annie ze Sechova)
PRIMUS THE BEST BARONVN2
(Goldsand's Charlie Drum x Barbie Bohemian Champagne)
CYRUS OD TÁBORSKÝCH DVOŘÁKŮ V
(Oran z Javořických kopců x Madelaine Chlupaté štěstí)
NICE NOSE THE BEST BARONVD
(Akim z Královských teras x Jenny Gold Libošovská blata)
HORT Z DRAHOTĚŠICV
(Ashbury Touch the Sky x Gita z Drahotěšic)
BLUE BARCLEY SANTANA GOLDENV1 CAJC, BOB BIG5
(Trewater in Cahoots x Clara Christmas the Best Baron)
ARTUŠ ZLATÝ TESÁKV
(Ashbury Touch the Sky x Oklahoma Misantos)
BLUE BRADLEY SANTANA GOLDENV3
(Trewater in Cahoots x Clara Christmas the Best Baron)
ROMANTIC LOVER GOLDEN ERINOV
(Gryffindor Junior the Best Baron x Immense Golden Erinor)
ARGUS BOHEMIAN ANGELV
(Argo z Brdských luk x Gentle Kiss the Best Baron)
ARAMIS U KAMENNÉ BAŠTYV
(Clark ze Zásmuk x Ghia Sv.Huberta)
NICHOLAS THE BEST BARONV
(Akim z Královských teras x Jenny Gold Libošovská blata)
OLIVIER THE BEST BARONVD
(Silver Mist Rescator x Amye Bohemian Champagne)
ALI EY KETTY V
(Aramis od Dívčího skoku x Barbie z Malebného povltaví)
BONIFACIO LIONS LAMBORGHINIV4
(Aubero Bear from Danako x Cora Bri-Col Black and White)
HARDY CHLUPATÉ ŠTĚSTÍV
(High Rival Golden Erinor x Molly Chlupaté štěstí)
ARES GOLDEN STORMV2
(Crusader Angel of the Dreams x Betty Snieh Tatier)
EGON ARTESIA BOHEMICAVD
(Chain Golden Erinor x Amálka Artesia Bohemica)
NOISETTE THE BEST BARONV
(Akim z Královských teras x Jenny Gold Libošovská blata)
ARGON EY KETTYV3
(Aramis od Dívčího skoku x Barbie z Malebného povltaví)
CHARLES-CONDOR SONAK V1, CAC, res. CACIB
(Chain Golden Erinor x Arinka Hašlerka)
ARMSTRONG KIRBANAVD4
(Amilcare x Countess Caroline Sacadar)
CHEER´S SUPERBALANCED V2, res. CAC
(Chaveni´s Explosive Dynamite x Cheer´s Once or Twice)
IASON THE BEST BARON V2, res. CAC
(Robin Hood of Glen Sheallag x Amye Bohemian Champagne)
IMMANUEL THE BEST BARON V
(Robin Hood of Glen Sheallag x Amye Bohemian Champagne)
BLUE STORM DYNASTY ANAHV4
(Famous Viking April Storm Asgard x Bailey od Hradu Veveří)
CORNEL EREINION AUREA ROSA absence
(Xanthos Gryffindor x Aare Sarah Scandinavia Finland)
ATREY TANGAROA V
(Alex od Hradu Veveří x Tilia z Vlčí stepi)
ARCHIBALD Z MUCINFAJEV
(Farmer Hill's Loveday Bongo x Agáta z Přelíckého mlýna)
GILMORE THE BEST BARONabsence
(Xanthos Gryffindor x Timeless Golden Amy my Love)
ARKI Z VLČÍCH LUKabsence
(Melody Makers Willow x Helvetia z Vlčích luk)
ARISCO VETCARE BOHEMIAabsence
(Gunmarch Zachary x Brigitte of Dream Team)
JUMBO THE BEST BARONV3
(Goldsand's Charlie Drum x Cathrine Happy Sacadar)
DON CHUAN ARTEMIS GOLDVD
Flarmer Hill's Loveday Bongo x Aura Artemis Gold)
BARTOLOMĚJ OD DÍVČÍHO SKOKUV1, CAC
(Amor von der Awarenmark x Asta z Radlických luk)
ANTHONY GOLDENPACK MARTYVD
(Vicomt Goldenpack Marty x Berenica Hašlerka)
ARCTIC BRDSKÉ ZLATOV2, res. CAC
(Ashbury Touch the Sky x Delibes´s Golden Marian)
WATTERLOO MISANTOSV1, CAC, CACIB
(Inassicas Coriander x Brenda od Dream Team)
GRYFFINDOR JUNIOR THE BEST BARONV2, res. CAC
(Xanthos Gryffindor x Timeless Golden Amy my Love)
ARAMIS OD DÍVČÍHO SKOKU V4
(Amor von der Awarenmark x Asta z Radlických luk)
GOLDSAND´S CHARLIE DRUMV1, CAC
(Goldsand´s Tiger x Chin Dream Catriona)
ARGO Z BRDSKÝCH LUK V3
(Alex od Hradu Veveří x Karafa z Vlčích luk)
AROS PŘÍBĚNICEabsence
(Vinho Branco of Francos Valley x Ferida Venušiny luhy)
KARLO LUK V1
(Hawkbatch Jolly Roger x Palma z Vlčích luk)

Murphyho zákony o psech

20. listopadu 2006 v 19:32 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Co řekli o psech
Murphyho zákony o psech
 • Svého psa poznáte podle toho, že se k vám ve společnosti nehlásí.
 • Štěně začne vykonávat svou velkou potřebu na místě, kde je největší frekvence chodců.
 • Pes, ponechaný o samotě v uzavřené místnosti, vyje tím hlasitěji, čím více sousedů je v dané chvíli na doslech.
 • Štěně na vodítku váží mnohem víc, než štěně bez vodítka.
 • Psí blechy na člověka jdou.
 • Málokteré zvíře odložil původní majitel bezdůvodně.
 • V obývacím pokoji pes obsadí jediné křeslo, z nějž je dobře vidět na televizi.
 • Onemocní-li pes, smíří se mnohem lépe se smrtí nežli návštěvou u zvěrolékaře.
 • Každý chovatel se časem stane psychicky labilním.
 • Pes je schopen identifikovat zvěrolékaře i na nudistické pláži.
 • Zvíře, které se k vám chová přátelsky, není vaše.
 • Člověk je přítel psa. Někdy.
 • Pes má hlad ustavičně, i tehdy, když zrovna spí.
 • Pes má neustále dojem, že vy se nechutně přejídáte, zatím co on hladoví.
 • Pes je vlastně jen žaludek na čtyřech nohách pokrytý srstí.
 • Dříve, než si pořídíte psa, je dobré zakoupit si spartakiádní lehátko.
 • Pes myslí na sex zhruba stejně často jako na jídlo, tedy prakticky neustále.
 • Z milostného setkání vašeho psa s fenou šampiónkou vzejde největší možný počet štěňat, které nikdo nebude chtít ani zadarmo.
 • Zvířata všech vašich známých se chovají snesitelněji než to vaše.
 • I malý pes dokáže ve vaši posteli zaujmout takovou polohu, aby pro vás nezbylo prakticky žádné místo.

Než si mě vezmeš k sobě … Modlitba psa při koupi

20. listopadu 2006 v 19:27 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Co řekli o psech
Než si mě vezmeš k sobě …Modlitba psa při koupi
"Když se narodím, vybereš si mne. A zůstanu Ti věrný po celý život. Když se náhodou v Tvém domě zapomenu, odpusť mi, jsem ještě malý. Uvidíš, až vyrostu a zesílím, budu hodný a čistotný, nepotřebuji téměř nic, jen pohlazení a trochu jídla a za to budu bdít nad vším, co Ti patří. Nedovolím nikomu, aby Ti ublížil, ani komukoliv z Tvých blízkých. Moje láska a věrnost je nekonečná. Budeš mým vesmírem, mou budoucností, mou radostí. Budeš mým pánem a velitelem a já Tvým dítětem i otrokem. Bez váhání Ti obětuji život. A prosím Tě, neopouštěj mne."