Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata ! . . . ( Gene Hill )

Zlatý retrívr na výstavě

3. října 2006 v 6:09 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Výstavy
Zlatý retriever na výstavě
Nejlepší, než se na některou z výstav vydáte vystavovat svého miláčka, bylo by vhodné některou nejdříve navštívit jen tak na "kukandu". Psa samozřejmě můžete vzít s sebou, aspoň budete vidět, jak se pes při takovém množství psů a lidí chová ( samozřejmě musí být řádně očkován a i na tento den mu musí veterinář vystavit tzv. atest - pokud výstavní řád danné výstavy neurčí jinak ).
Je samozřejmě důležité, abyste vyhledali stanoviště - tzv. "KRUH" pro to své danné plemeno. Určitě nemá smysl zavítat ke kruhu pudlů a studovat praktiky vystavování, když máte plemeno zlatého retrievera. Pro každé plemeno je způsob vystavování specifické. Takže pokud máte zlatého retrievera, je samozřejmě důležité nastudovat praktiky vystavování zlatého retrievera. I ostatní retrieveři se vystavují odlišně. Pak nejlépe v reálu vidíte, jak se pes ve výstavním kruhu předvádí, co po Vás chce rozhodčí, jak je nutné psa předvést v pohybu a v postoji.

Co by měl pes v předváděcím kruhu umět?

Na výstavách Vašeho psa posuzují rozhodčí - posuzovatelé, kteří se řídí jednotnými předpisy. Váš pes musí vydržet klidně stát a nesedat si. Přitom se žádá, aby výraz nebyl znuděný. Má vrtěním ocasu dávat najevo typickou živost a přátelskost retrívrů. Musí bez odporu strpět dotyky rozhodčích, například při prohlídce chrupu, osahání hrudníku, kloubů a u psů varlat. Pes má jít uvolněně u nohy pána, nevyskakovat mu k ruce a netahat za vodítko. To vše musíte se psem nacvičit ještě dříve, než se na nějakou výstavu přihlásíte. Na výstavě se vyžaduje buď tzv. "volný postoj " nebo tzv. "postoj výstavní".
S sebou na výstavě by Vám neměly chybět předměty jako je miska na žrádlo a pití, obyčejné i předváděcí vodítko, hřeben, kartáč, deku popřípadně pelíšek pro psa, ručníky a další pomůcky. Voda a pamlsek za odměnu do předváděcího kruhu, popřípadně žrádlo. Veškeré doklady jako je očkovací průkaz, kopie přihlášky na výstavu, výstavní list (zasílá organizátor výstavy na základě odeslané přihlášky).
Klasifikace na výstavách a Rozdělení do tříd je uvedena vevýstavním řádu. ( Výstavní řád najdete v rubrice : Důležité adresy a seznam výstav najdete v rubrice : Výstavy ).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám plemeno GOLDEN RETRIEVERA ?

ANO A MOC 69.3% (2035)
ANO 6.5% (192)
SNAD ANO, ALE... 4.2% (123)
NEVÍM 3.9% (114)
NE 4.4% (128)
NE, MÁM JINÉ PLEMENO PSA 6.8% (200)
NE, NEMÁM RÁD PSY 4.9% (145)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.