Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata ! . . . ( Gene Hill )

Péče o vzhled

29. září 2006 v 4:28 | zlaty.retriever@seznam.cz |  Úprava srsti
Péče o vzhled
Zdraví a spokojenost psa jsou také závislé na dobré péči o vnějšek - péči o srst, uši, tlamu a drápy.
Pravidelné kartáčování a česání pomáhá eliminovat zamotané chlupy a pomáhá psovi zvyknout si na dotyk člověka. Dává vám také příležitost kontrolovat, zda nemá klíšťata a blechy, zranění kůže, a nebo změny na kůži a srsti. Specializované obchody prodávají různé kartáče pro rozdílně druhy srsti, pro goldena je nejvhodnější železný hřeben s kulaými hroty, aby nedošlo k poškození kůže.
Koupání je mnohem jednodušší po důkladném kartáčování. Umístěte psa do nádoby se dnem bez možnosti uklouznutí. Psa si pevně podržte a potom na něj pomalu lijte vlažnou vodu tak, aby hlava zůstala suchá.
Namydlete psa speciálním šamponem pro psy, potom rozmasírujte šampon v pěnu, mluvte na psa a chvalte ho. Když je tělo psa umyté, přesuňte se na jeho hlavu a dávejte pozor, abyste nezasáhli jeho oči a uši a tlamu.
Opláchněte a vysušte hlavu psa a poté opláchněte jeho tělo. Opláchněte psa velmi důkladně, zbytky šamponu na kůži mohou psa dráždit.
Nakonec vysušte celého psa ručníkem. Když má pes zdravou kůži, můžete ho sušit i fénem s nastavením na nejmenší teplotu.
Psa koupeme samozřejmě že když je špinavý a nebo smrdí, nadměrné a časté koupaní šampony může psovi i škodit.
Správná péče o tlapy ochrání psí pohyb a pomáhá v prevenci proti zbytečné bolesti a infekci. Mnoho psů nemá rádo, když se jim hýbe s nohami, dělejte to proto pomalu - jedna packa po druhé - a udělejte z péče o tlapky hru.
Odstraňte srst mezi prsty a polštářky, když to nebude dělat, chlupy můžou ztvrdnout. Poté použijte nůžky, ostříhejte chlupy mezi polštářky a mezi prsty.
Pravidelná cvičení na tvrdém povrchu mohou pomoci opotřebovat drápy psa. Nicméně mnoho psů chovaných doma potřebuje každých pár týdnů drápy přistřihnout. Jestliže má váš pes paspárek (zadní dráp), ten také bude potřebovat zastřihnout. Jestliže se drápy nechají bez péče růst, mohou začít zarůstat dovnitř do kůže a mají za následek bolavou infekci.
Na stříhání drápků používejte speciální nůžky. Jeden druh, známý jako gilotinky, mají otvor na dráp a čepel, která ustřihne dráp. Tyto druhy jsou jsou více šetrné pro psy. Dbejte na to, aby ostří bylo ostré. Jiné typy pracují jako normální nůžky.
Stříhejte pouze konec drápku. Ustřihnutí drápku nakrátko může být bolestivé a může krvácet. Častější stříhání menšího kousku drápku je lepší než čekat až bude dráp dlouhý. Nikdy nestříhejte do živého.
Péče o uši je v zásadě nejjednodušší z celé péče o vzhled. Jestliže váš pes nemá problémy s ušima nebo netráví čas lovením a plaváním, čištění uší nepotřebuje.
Čistěte pouze nejzevnější část uší vatovým tamponem namočeným ve vodě a nebo dětském oleji. K vyčištění vnitřku uší , pokud je to nutné, používejte roztok na čištění učí.
Zahřejte lahvičku s roztokem v dlaních, potom stříkněte předepsané množství do ušního kanálku. Jemně masírujte kořen ucha. Odstraňte špínu nebo vosk opět s vatovým tamponem.
Jakákoliv péče o vzhled psa přinese vašemu psovi více spokojenosti a zdraví !
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Pečujete o svého miláčka ?

ANO 91.1% (1235)
NE 8.9% (120)

Komentáře

1 ahojky ahojky | 28. října 2009 v 9:50 | Reagovat

brzy budu mít i já zlatého retrívra Možná a už se na něj mooooocinky moooooc těším ppppppaaaaaa:-)

2 kurva kurva | E-mail | 15. září 2013 v 19:05 | Reagovat

rtztzuztutuzt

3 Belina Belina | 5. srpna 2015 v 10:21 | Reagovat

Sháníte stříhací strojky a hlavy?

http://www.profichovatel.cz/profichoval/eshop/39-1-STRIHACI-STROJKY-HLAVY

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.